پرواز ایران سیاست آمریکا تحریم ها آمریکایی

پرواز: ایران سیاست آمریکا تحریم ها آمریکایی اجرای صحیح برجام اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری در طول سابقه بازیگری‌ام به مافیا برنخوردم / هانیه توسلی

هانیه توسلی با بیان اینکه ‘در طول سابقه بازیگری ام به مافیا برنخوردم’، ادامه داد: توصیه‌ام به علاقمندان بازیگری شروع کار از تئاتر است.

در طول سابقه بازیگری‌ام به مافیا برنخوردم / هانیه توسلی

هانیه توسلی: در طول سابقه بازیگری ام به مافیا برنخوردم

عبارات مهم : تئاتر

هانیه توسلی با بیان اینکه ‘در طول سابقه بازیگری ام به مافیا برنخوردم’، ادامه داد: توصیه ام به علاقمندان بازیگری شروع کار از تئاتر است.

به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسیده، در ادامه برنامه های نخستین مراسم خوش حالی فیلم یزد نشستی با محوریت نقش آفرینی های هانیه توسلی در سینما به خاص فیلم اخیر او «مادری» به کارگردانی رقیه توکلی که در سینماها اکران شده است هست، برگزار شد.

علی علایی مجری کارشناس برنامه در ابتدای برنامه با اشاره به نقش آفرینی های هانیه توسلی در سینما، تلویزیون و تئاتر گفت: هانیه توسلی جزو بازیگرانی است که هم تحصیلکرده رشته سینماست و هم اینکه حرفه بازیگری را از تئاتر شروع کرده و به همین علت هر لحظه نقش های متفاوتی را در فیلم ها و سریال ها از خود به جا گذاشته است.

پس از آن هانیه توسلی بیان کرد: به شخصه خیلی از فیلم هایی را که در آنها ایفای نقش داشتم قبول ندارم، به خوب یا بد بودن فیلم کاری ندارم ولی نقشی که می خواستم و از خودم انتظار داشتم نتوانسته ام به درستی بازی کنم و بازی در بعضی فیلم ها برایم قابل دفاع نیست.

وی ادامه داد: چند نقش خود را قابل دفاع می دانم و از بازی ای که کردم راضی هستم و بازیگری من در آن نقش ها چشم نواز بوده هست. از روزی که به بازیگری علاقه مند شدم برخورد حسی با این حرفه داشتم و دوست داشتم که هر لحظه خودم را در قالب نقش ببینم و فیلمنامه را کاملا درک کنم و بعد بازی در تئاتر یا فیلم را قبول کنم. تا زمانی که سر صحنه فیلمبرداری حضور دارم درگیر نقش هستم و بعد کار و نقش تا روز بعد یا صحنه فیلمبرداری بعدی برایم به آخر رسیده است.

برخی نقش هایم خیلی با خودم و روحیات و رفتارم متفاوت بوده و جهت رسیدن به آنها مورد نیاز بوده که یک سری حرکات بیرونی و حرکات بدن و میمیک صورت را تعریف کنم یا باید صدای خاصی را جهت نقش تمرین می کردم، یکی از این نقش ها بازی در «ابله» به کارگردانی کمال تبریزی بود، هر چند که این سریال شبکه نمایش خانگی با اقبال خوبی روبه رو نشد ولی ایفای نقش در آن سخت بود به این علت که با خودم تفاوت های زیادی داشت.

وی راجع به ساخت فیلم ها خارج از پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: اصولا از اینکه تمرکز از پایتخت کشور عزیزمان ایران کاسته شده است و جهت بازی در فیلم ها در شهرستان ها حضور پیدا کنیم استقبال می کنم. به شخصه حرفه بازیگری را از شهرستان شروع کردم و با مشکلاتی که در شهرستان ها روبه رو هستیم آشنا هستم. تمام شهرهای کشور عزیزمان ایران این پتانسیل را دارد که یک لوکیشن خوب جهت یک فیلم باشد. جای جای کشور عزیزمان ایران و حتی دنیا روایتی را با خود به همراه دارد ولی در سینمای ما حدود نود درصد فیلم ها و داستان ها در پایتخت کشور عزیزمان ایران خلاصه شده است است.

توسلی ادامه داد: هر شهری این توانایی را دارد که فیلم های زیادی در آن ساخته شود. یزد یکی از شهرهایی است که اتمسفر خوبی جهت تولید فیلم دارد. قبل از حضور در شهر یزد و بازی در فیلم «مادری» تصورم از این شهر چیز دیگری بود و ذهنیتی که از یزد داشتم با شهری که دیدم متفاوت بود.

بازیگر فیلم «مادری» راجع به حضورش در این فیلم ساخته رقیه توکلی به تهیه کنندگی سیاوش حقیقی گفت: من با فیلمسازان فیلم اولی زیاد کار کرده ام و هنگامی که فیلمنامه «مادری» را خواندم آن را دوست داشتم. اینکه دو خواهر با هم زندگی می کنند و درگیری عاطفی دارند، برایم بسیار جالب بود. قصه راحت و روانی داشت و این سادگی در پذیرش نقش به من کمک زیادی کرد. همچنین اتمسفر و منزل ها و معماری یزد به فیلم جان داده هست. بزرگ ترین نقطه قوت فیلم اصالتی است که از خود کارگردان به فیلم انتقال داده شده است و این باعث درگیر شدن مخاطب با فیلم می شود.

هانیه توسلی گفت: بعضی از فیلم هایی که بازی کردم به قدری دوست ندارم که حتی میل به به دیدن آنها روی پرده سینما را نداشتم. در یک فیلم به قدری اذیت شدم که حتی فکر کردن به آن حالم را منقلب می کند. فیلم هایی هم بازی کردم که شاید فیلم بدی بوده ولی از لحاظ بازیگری بار مثبتی جهت من داشته و تجربیات خوبی را از بازی در آن فیلم ها کسب کردم.

وی ادامه داد: در بعضی از فیلم ها من می توانستم به عنوان بازیگر بازی بهتری ارائه دهم، ولی در کل فیلم هایی که دوست دارم خیلی کم هست. کار با بعضی کارگردان ها را واقعا دوست داشتم سریال «میوه ممنوعه» به کارگردانی حسن فتحی جزو عالی ترین سریال هایی است که از بازی در آن لذت بردم. فیلم «دهلیز» و بازی در آن را دوست دارم، «شام آخر» را به عنوان نخستین فیلمم دوست دارم و فریدون جیرانی در آن فیلم خیلی هوای مرا داشت و حسی که به فیلم «شام آخر» دارم یک حس فوق العاده خوب هست. همچنین امسال در یک فیلم ایفای نقش کردم که آن را روی پرده دیدم و دوست داشتم، نقش هما در فیلم «گرگ بازی» یکی از نقش هایی بود که خودم آن را دوست داشتم.«گرگ بازی» یک فیلم خاص است و باز هم یک کارگردان فیلم اولی است که توانسته یک فیلم خوب بسازد.

این بازیگر جوان راجع به بازی در تئاتر گفت: بازی در تئاتر در روزهای اول و به علت سن کم جهت من سخت بود، ولی بعد از چند بار حضور روی صحنه اعتماد به نفس بیشتری پیدا کردم. بازی در کمک زیادی کرد که دیگر جلوی دوربین استرس نداشته باشم. تئاتر به علت اینکه تکرار ندارد و زنده اجرا می شود قطعا سخت تر است و هنگامی که که کار تئاتر را به خوبی انجام دهید، جلوی دوربین کار راحت تری خواهید داشت.

توسلی در پاسخ به اینکه آیا مافیا جهت ورود بازیگران در سینما وجود دارد یا خیر، گفت: مافیا در همه جای دنیا وجود دارد، ولی اینکه من بخواهم قاطعانه صحبت کنم در سینمای کشور عزیزمان ایران این عنوان وجود دارد یا خیر باید بگویم که من در طی مسیر رسیدن به بازیگری خوشبختانه به این مافیا برخورد نکردم. من عاشق بازیگری بودم و کلاس های بازیگری زیادی رفتم و از ۱۵ سالگی تا بیست سالگی کتاب های فراوانی خواندم، تمامی نمایشنامه های بهرام بیضایی را در آن سال ها خواندم. تئاتر و سینما از اهمیت زیادی برایم برخوردار بود و مطالعه های زیادی در این زمینه انجام دادم.

این بازبگر اظهار کرد: من هیچ پارتی نداشتم و فقط به خاطر جدیتم در یادگیری و بازیگری در تئاتر و فیلم کوتاه توانستم در سینما حضور پیدا کنم. الان نمی توانم بگویم که صورت یا پول در بازیگر شدن اهمیت ندارد ولی بازیگری که به خاطر صورت و پول وارد این حرفه شود بعد از مدتی از بین بردن خواهد شد. بازیگران بزرگی مثل خسرو شکیبایی و پرویز پرستویی سال های زیادی بازیگر تئاتر بودند و کسی آنها را نمی آشنایی ولی به علت اینکه توانا بودند و صبر داشتند، توانستند جایگاه خود را در سینما به خوبی پیدا کنند.

توصیه من به تمام علاقه مندان به بازیگری این است که اول تبدیل به یک بازیگر نیرومند در تئاتر شوید بعد جهت بازی در سینما تلاش کنید. از طرفی در رشته سینما مطالعه داشته و به روز باشید؛ این دو در کنار هم می تواند به بازی جلوی دوربین کمک کند. اگر این راه را طی کنید حتما در سینما راه جهت شما باز خواهد شد.

هانیه توسلی در آخر گفت: کسی که سینما و بازیگری را دوست دارد در وهله اول بایستی تئاتر را جدی بگیرد. من از ۱۵ سالگی به بازیگری علاقه مند شدم. در جشنواره تئاتر همدان بود که حس کردم به بازیگری علاقه دارم و آن را جهت خودم نشانه قرار دادم.

در طول سابقه بازیگری‌ام به مافیا برنخوردم / هانیه توسلی

واژه های کلیدی: تئاتر | سینما | بازیگر | سینمای | بازیگری | بازیگران | بازیگر فیلم | هانیه توسلی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs